GE Aerospace Jobs

Job Information

GE Aerospace Specjalista/Specjalistka w Zespole Ryzyka Rynkowego i Płynności in Gdansk, Poland

Job Description Summary

Job Description

Specjalista/Specjalistka w Zespole Ryzyka Rynkowego i Płynności

Miejsce pracy: Gdańsk/Warszawa

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Wymiar czasu pracy: pełny etat

Bank BPH to wyjątkowe miejsce. Wierzymy, że ludzie są najważniejsi w organizacji. Dzięki nim rozwijamy się i realizujemy cele. Szczególnie staramy się zapewnić pracownikom nieustanny rozwój ich kompetencji. Dbamy o przyjazne i partnerskie relacje w pracy, pozytywną atmosferę i otwartą komunikację.

Aktualnie strategia i model działania Banku BPH skoncentrowane są na obsłudze portfela kredytów hipotecznych i zapewnieniu odpowiedniej obsługi klienta, realizowanej dzięki zaangażowanym pracownikom.

TWÓJ ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Udział w procesie zarządzania ryzykiem rynkowym (ryzyko stopy procentowej, spreadu kredytowego, walutowe), płynności i ryzykiem kredytowym kontrahenta, w tym:

  • rozwój metod/modeli oraz narzędzi pomiaru ryzyka (Excel, VBA),

  • kalkulacja wymogu kapitałowego,

  • monitoring poziomu wykorzystania limitów/wartości progowych,

  • sporządzanie raportów zarządczych,

  • utrzymanie przepisów wewnętrznych,

  • wycena transakcji pochodnych,

  • sporządzanie analiz makroekonomicznych na podstawie dostępnych źródeł makroekonomicznych.

NASZE WYMAGANIA:

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku

  • ukończone studia na kierunkach takich jak: ekonomia, finanse, data science, ekonometria, metody ilościowe

  • wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem rynkowym i płynności

  • znajomość co najmniej jednego z narzędzi do analizy/przetwarzania danych: Python, R, SQL, VBA, SAS

TO OFERUJEMY:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w firmie wielokrotnie wyróżnianej znakiem HR Najwyższej Jakości

  • elastyczne godziny pracy oraz pracę w modelu hybrydowym (średnio 8 dni w miesiącu pracujemy z biura w Gdańsku zlokalizowanego przy ul. Norwida/Garnizon lub z biura zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Inflanckiej/Metro Dworzec Gdański)

  • możliwość udziału w licznych szkoleniach i działaniach rozwojowych oraz wolontariacie

  • inicjatywy promujące zdrowy tryb życia, akcje prorodzinne i programy wellbeing np. badania profilaktyczne w biurze, grupy sportowe czy aplikacje wellbeingowe

  • pracę w otwartej kulturze, opartej na współpracy, wzajemnym szacunku oraz zaufaniu (ponad 90% naszych pracowników uważa Bank za dobre miejsce pracy)

  • bezpłatny parking dla pracowników, zniżki na kulturę np. bilety do teatru, Program Poleceń Pracowniczych

  • atrakcyjny pakiet benefitów, obejmujący m.in. Pracowniczy Program Emerytalny 3,5%, ubezpieczenie na życie Generali, prywatną opiekę medyczną Medicover, świadczenia świąteczne, system kafeteryjny MyBenefit

  • w naszych biurach znajdziesz też kącik z herbatami sezonowymi, świeże owoce, biblioteczkę z literaturą - nie tylko branżową

Additional Information

Relocation Assistance Provided: No

DirectEmployers